OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W STANOMINIE

Św. Florian

Akcje

• Masz 12 lat ?
  • Chciał(a)byś wstąpić do Młodzieżowej  Drużyny  Pożarniczej ?
  • Interesuje cię praca strażaka?

Przyjdź do nas a my ci odpowiemy na twoje pytania !

MDP STANOMINO

We wrześniu 1984 roku z inicjatywy OSP Stanomino przy Szkole Podstawowej w Sińcach powstała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. W pierwszych latach działalności Drużyna działała w strukturach szkolnych. Pierwsze sukcesy młodzi druhowie osiągnęli zdobywając pierwsze miejsce w krajowych eliminacjach szkolnych zawodów sportowo-pożarniczych w województwie koszalińskim. Drużyna reprezentowała województwo na zawodach strefowych w Bydgoszczy.

Od września 1986 roku MDP działa w strukturach OSP Stanomino kontynuując sukcesy w działalności statutowej i sportowej. Drużyna bierze czynny udział w gminnych i rejonowych zawodach sportowo-pożarniczych i osiąga sukcesy w swoich grupach wiekowych.

W 2004 roku Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza obchodziła 20 lecie powstania. W czasie rocznicowych uroczystości Drużyna otrzymała sztandar, który odznaczono Brązową Odznaką Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Wyróżnienie jest nagrodą dla pokoleń młodzieży działającej przez okres 20 lat w strukturach drużyny.

W 2005 roku po raz pierwszy członkowie MDP brali udział w zawodach sportowo-pożarniczych według regulaminu CTiF zajmując I miejsce w Gminie i w Powiecie.

W 2006 roku młodzi strażacy zdobyli I miejsce w II wojewódzkich zawodach CTiF w Świdwinie i reprezentowali województwo zachodniopomorskie na krajowych zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTiF, które odbyły się w Słubicach osiągając wynik 1025,56. W zawodach brały udział: Barwińska Sylwia, Hołtyn Weronika , Daria Kujawa, Natalia Kuleta, Kamila Łaskarzewska, Katarzyna Łaskarzewska, Nowak Milena, Patrycja Polek, Elwira Świętlicka i Magdalena Tołodziecka .

W 2007 roku na zorganizowanych przez OSP Podwilcze Gminnych Zawodach Sportowo - Pożarniczych MDP dziewczęta zdobyły I miejsce, MDP chłopcy - II. Na zorganizowanych w tym samym roku Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych MDP dziewczęta zajęła I miejsce, MDP mieszana - IV.

Systematyczna praca młodych druhów wynagradzana jest zdobywaniem czołowych miejsc na gminnych i powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych oraz udziałem w obozach szkoleniowo-wypoczynkowych w kraju i za granicą. Wypoczynek łączy się ze zdobywaniem nowych umiejętności np. sprawności ratownika medycznego.